Najčastejšie otázky

Prečo by som mal mať na svojom aute fóliu Skyfol Shark?

Fólie SkyFol Shark poskytujú efektívne riešenie na ochranu pred tepelným žiarením a prehrievaním interiéru. Fólia zlepšuje vzhľad vášho auta a chráni pred nebezpečným UV žiarením. Fólie Shark chránia sklo pred rozbitím a predlžujú životnosť interiérových poťahov zmiernením blednutia. Ak hľadáte súkromie, fólie Shark vyriešia aj to.

Aké sú predpisy v oblasti automobilových okenných fólií v SR ?

Protislnečné fólie pre použitie na sklách vozidiel sa považujú za samostatnú technickú jednotku ako doplnková výbava vozidla. Výhľad vodiča motorového vozidla upravujú smernice č. 77/649/EHS a č. 71/127/EHS v platnom znení a Predpisy EHK č. 43 a č. 46. Výhľad z miesta vodiča musí byť zabezpečený za každých prevádzkových a poveternostných podmienok. Sklami slúžiacimi k výhľadu z miesta vodiča je čelné sklo, predné bočné sklá a zadné sklo. Na základe horeuvedených smerníc, predpisov EHK a ustanovenia § 8 zákona č. 725/2004 Z. z. ministerstvo:
-nepovoľuje použitie fólií na čelnom skle a predných bočných sklách vozidla
-na zadné bočné sklá a na zadné sklo vozidiel kategórie M1 a kategórie N1 v rozhodnutí o schválení typu sa povoľuje ich použitie.

Ako sa fólia nanáša?

Automobilová okenná fólia sa môže nanášať rozličnými technikami. Kvalita tónovania závisí od spôsobu vykonania montáže, nie od zvolenej techniky. Všetky firmy a jednotlivci, ktorí montujú výrobky spoločnosti SkyFol, sú vyberaný a školený jedinečným spôsobom v odvetví, pretože správna montáž je základom úspechu v odvetví okenných fólií.

Aké dokumenty dostanem k fólii?

V každej krajine dostanete štandardné právne dokumenty, ktoré obsahujú všetky potrebné vyžadované informácie.

Na čo si mám dávať pozor na mojich novo tónovaných oknách?

V prvých dňoch nepohybujte oknami, buďte trpezliví, zahmlenie sa po určitom čase stratí (v prípade práškovaných fólií to v zimnom období môže trvať až 3 – 4 týždne). Počas prvého mesiaca povrch nečistite.

Existujú nejaké riziká v neskoršom období?

Na čistenie vždy používajte jemnú handričku, vyvarujte sa mechanickému pôsobeniu rôznych predmetov, pretože povrchová úprava odolná voči poškriabaniu nechráni pred ťažkým mechanickým pôsobením.

Bude fólia chrániť interiér môjho auta?

Fólie SkyFol Shark značne zmierňujú blednutie poťahov a látok, a to filtrovaním UV žiarenia, obmedzením priepustnosti viditeľného svetla a obmedzením prechádzajúceho infračerveného žiarenia (tepla).

Môže sa fólia poškodiť pohybom okien?

Špeciálna dvojitá povrchová úprava odolná voči poškriabaniu na všetkých fóliách Shark chráni pred otermi, ktoré sa vyskytujú pri pohyboch okien.

Ako je možné fóliu neskôr odstrániť?

Odporúča sa navštíviť montážnu firmu, ktorá vám fóliu demontuje jednoduchým a pre sklo bezpečným spôsobom.

Prečo by som mal mať fóliu SkyFol ThermoProtect v kancelárii?

Náš produktový rad ThermoProtect cez deň funguje ako skutočný ochranný štít proti teplu. Zabraňuje pocitu horúčavy spôsobenému priamym žiarením, zastaví prehrievanie vašich vecí a pomáha zlepšovať účinnosť klimatizácie, a to nielen znížením potrebného výkonu, ale aj vyrovnávaním teplotných rozdielov medzi horúcimi a chladnými miestami v miestnosti. Budete sa cítiť pohodlnejšie za súčasnej menšej spotreby energie. Medzi ďalšie výhody patria zníženie oslňovania, vďaka čomu budete lepšie vidieť na monitor bez namáhania očí, a ochrana pred UV žiarením pre ochranu vašej pokožky.

Prečo by som mal mať fóliu SkyFol ThermoProtect doma?

V rámci série ThermoProtect sú k dispozícii aj také fólie, ktoré ponúkajú vysoké pohlcovanie tepla za súčasne vysokej priepustnosti svetla. Tieto fólie sú ideálne pre domácnosti. Získate účinnú ochranu pred teplom, UV žiarením a ušetríte veľké množstvo energie na klimatizáciu, pričom zároveň budete mať toľko svetla, koľko chcete.

Aký je čas vyschnutia fólie?

Čas vyschnutia stavebných fólií je rôzny od niekoľkých dní až po 3 – 4 týždne, v závislosti od štruktúry fólie a od okolností.

Môže fólia spôsobiť prasknutie skla?

Po nanesení fólie je sklo viac tepelne namáhané. Vyškolený montážnik nikdy nenanesie fóliu, ktorá nie je vhodná pre daný typ skla. Vo väčšine prípadov sa prasknutie skla vyskytne z dôvodu neviditeľných kazov v skle (poškodený okraj pod rámom a pod.) Odolnosť poškodeného skla voči tepelnej záťaži je značne nižšia.

Poskytne mi fólia Skyfol ThermoProtect súkromie?

Niektoré fólie série ThermoProtect poskytujú súkromie, pokiaľ sa nachádzate na tmavšej strane skla. Ak je vonku tma a vnútri sa svieti, poskytovanie súkromia je obmedzené. Na dosiahnutie celodenného súkromia sa musia použiť špeciálne fólie pre súkromie.

Prečo by som na oknách mal mať ochranné fólie SkyFol Security?

Rozbité sklo znamená ohrozenie života. Nanesením ochranných fólií sa vylúči riziko zranení z rozbitého skla. Fólie SkyFol Security by sa mali nainštalovať v prípade potreby vysokej ochrany pred rozbitím skla alebo ochrany pred vlámaním.

Aký je rozdiel medzi ochrannými fóliami a bezpečnostnými fóliami?

FBezpečnostné fólie sú hrubšie a pozostávajú z viacerých vrstiev, zatiaľ čo ochranné fólie majú zvyčajne jednu vrstvu a hrúbku 50 – 175 mikrónov. Ochranné fólie chránia pred rozbitím skla na črepiny a bezpečnostné fólie chránia pred poškodením skla aj pri silnejších nárazoch.

Sú tieto bezpečnostné fólie štandardizované podľa orgánov EÚ?

Na testovanie ochranných a bezpečnostných fólií sa používajú dve hlavné normy EÚ (obe vypracované pre sklo), a to EN 12600 a EN 356.

Čo je norma EN 12600?

Test odolnosti voči nárazu predstavujúci simuláciu nárazu 12-ročného chlapca do skla. Narážajúce médium je 50 kg závažie zavesené na oceľovom lane. Triedy sú 1B1, 2B2 a 3B3, pričom 1B1 je najlepšia odolnosť.

Bude fólia chrániť interiér môjho auta?

Fólie SkyFol Shark značne zmierňujú blednutie poťahov a látok, a to filtrovaním UV žiarenia, obmedzením priepustnosti viditeľného svetla a obmedzením prechádzajúceho infračerveného žiarenia (tepla).

Čo je norma EN 356?

Test odolnosti voči nárazu predstavujúci simuláciu opakovaných nárazov na povrch skla. Narážajúce médium je oceľová guľa spustená z daných výšok. Nanesením okennej fólie je možné dosiahnuť triedu P1A a P2A.

Ponúka spoločnosť SkyFol nejaké bezpečnostné fólie s ochranou pred teplom?

K dispozícii sú dve série: SSI, pokovované strieborné reflexné, a SNEU, práškované bezfarebné. Obe fólie sú bezpečnostné aj tepelno – izolačné .